Projekt nr LIFE12 NAT/PL/000081

Ochrona zbiorowisk nieleśnych na terenie Beskidzkich Parków Krajobrazowych

Otwarcie bacówki - relacja z imprezy pasterskiej

W dniu 13.10. 2018. na Starym Groniu w Gminie Brenna odbyła się impreza pasterska, podczas której nastąpiło uroczyste otwarcie wybudowanej w ramach Projektu Life Beskidy przy współpracy Urzędu Gminy Brenna  bacówki pasterskiej.

 

Uczestnicy imprezy mieli okazję zobaczyć m.in., w jaki sposób produkowany jest znany wszystkim specjał regionu - oscypek oraz bundz, a także spróbować w ramach degustacji produków regionalnych, w tym również pieczonej jagnięciny. Młodsi uczestnicy imprezy podczas warsztatów przerobu wełny w filc mogli wytworzyć sobie filcowe ozdoby. 

 

Z zagrody obok bacówki ciekawie spoglądały owce - które również stanowiły dużą atrakcję. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

 

stary groń impreza 3

 

stary groń impreza 7

 

stary groń impreza

 

 

stary groń impreza 2

 

fot. ZPKWŚ

 

 

 

 

 

Zaproszenie na imprezę pasterską - otwarcie bacówki

Wszystkich miłośników gór, owiec i pasterskich tradycji serdecznie zapraszamy na IMPREZĘ PASTERSKĄ, podczas której nastąpi uroczyste otwarcie bacówki wybudowanej w ramach Projektu LIFE12 NAT/PL/000081 i przy której już w tą sobotę zagości moc góralskich atrakcji!

 

Szczególy na plakacie!

Zapraszamy do bacówki!

 

 

Wszystkich miłośników wędrowania zapraszamy do odwiedzenia nowo powstałej bacówki pasterskiej, wydudowanej w ramach Projektu LIFE12 NAT/PL/000081 "Life Beskidy" na polanie Stary Groń w Gminie Brenna, tuż obok projektowej wieży widokowej! 

 

Miejce zlokalizowane w pięknym paśmie Beskidu Śląskiego z widokiem m. in. na Halę Jaworową zachęca do aktywnego wypoczynku. Przy bacówce ustawiono stoły i ławy, przy których można odpocząć. Młodszych turystów zachęcamy do obejrzenia tablic informacyjnych stojących wokół wieży.

 

Serdecznie zachęcamy do skorzystania! 

 

WP 20180920 002

fot. ZPKWŚ

 

 

 

 

Projekt LIFE12 NAT/PL/000081 pn. „Ochrona zbiorowisk nieleśnych na terenie Beskidzkich Parków Krajobrazowych” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach komponentu I LIFE+ Przyroda i różnorodność biologiczna oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.